Yammer Nedir?

Yammer, kuruluşlara yönelik bir özel sosyal ağdır ve açık iletişim çerçevesinde tasarlanmıştır. Örneğin, çalışanların kendileri bir konu hakkında belge, resim, video paylaşabilir bu konu üzerinden konuşabilir tartışabilirler. İlerleyen zamanda yammer üzerinden bu konuyu tekrar aratabilirler. Şirket içinde destek sorunlarını etkili bir şekilde çözmek, projeler ve belgelerle ilgili geri bildirim toplamak ve en iyi yöntemleri yaygınlaştırmak için Yammer’ı kullanabilirsiniz. Yammer grupları, üyelerin bir projede hemen hız kazanabileceği, tartışma dizilerine katılabileceği ve müşterilerle satıcıları konuşmalara katabileceği bir yerdir. Ayrıca Yammer ilgili bilgileri, grupları, dosyaları ve kişileri bulmanıza da yardımcı olduğundan, bölümler ve saat dilimleri genelinde herkes bilgilerini paylaşabilir.

Yammer, Office 365’deki sosyal çalışma alanıdır

Yammer’ı, aynı herhangi bir ürün veya hizmet gibi uygulama başlatıcıdan başlatırsınız. Ayrıca oturum açmak için kullandığınız aynı Office 365 kimliği ile bağlanırsınız.

Kullanıcı arabirimi, kişisel yaşamınızda kullanıyor olabileceğiniz diğer sosyal ağlara benzer. Örneğin, bir mesajı paylaşabilirsiniz, arkadaşlarınız paylaştığı mesajları beğenebilir, yorum yapabilir veya paylaşabilirsiniz.

Ekipler kendi düzenlemelerini yapabilir ve birlikte daha verimli çalışabilir

Çalışanlar kendi gruplarını oluşturarak işbirliği yapabilir. Gruplar sayfanın sol tarafında gösterilir ve farklı gruplar arasında kolayca gezinmek mümkündür. Gruplar çoğunlukla ekipler, projeler veya ilgi alanları temelinde oluşturulur; bunlar genel veya özel olabilir. Yammer grup iletişimini tek bir açık konumda konuşma dizisi olarak bir araya getirdiğinden, bağlam korunur.

Kuruluş genelindeki bilgilere herkes ulaşabilir

Bilgiler açık bir ortamda paylaşıldığından, hızla yanıtları arayabilir, farklı bölümlerden ve saat dilimlerinden sonuçları alabilirsiniz. Bu durum kuruluşunuzda fikirlerin paylaşılmasını teşvik eder ve bilgi yığınlarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Arama kutusunu kullanarak…

…arama sonuçlarını alın.

İletişim verimlidir, pratiktir ve işlerin tamamlanmasına yardımcı olur

Hem müşteri memnuniyetini hem de kar-zarar hanesini doğrudan etkileyen tipik bir konuşmayı inceleyelim.

İlk yorumu siz yapın.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*